Alto Dziecięca+

Wkładka Ortopedyczna wskazana dla dzieci między 10 a 15 rokiem życia.
Jej użycie należy wcześniej skonsultować ze swoim podologiem, fizjoterapeutą lub lekarzem ortopedą.

Problem płaskostopia i koślawości kostek oraz kolan dotyka coraz więcej dzieci. Najczęściej jest wynikiem źle dobranego obuwia, zbyt małej ilości ruchu czy nadwagi. W rezultacie młodzież cierpi na dolegliwości bólowe oraz boryka się z wrastaniem paznokci, powstawaniem modzeli, zwiększoną podatnością na urazy i szybkim niszczeniem nawet dobrego jakościowego obuwia.

Jak działa Alto Dziecięca+?

Obszar podparcia posiada bardzo wysoko wyciągnięte korytko w obrębie pięty, które zdecydowanie ją stabilizuje i wymusza ustawienie w pozycji neutralnej.

Punkt podparcia obejmujący łuk podłużny razem z zatopionym w tym miejscu rdzeniem, zapobiega pogłębianiu się płaskostopia i koślawości. Chroni równocześnie przed urazami związanymi z nadmierną ruchomością stawów.

Zastosowanie
Alto Dziecięca+ – wiek od 10 do 15 r.ż., nasilona koślawość kostek, koślawość kolan, hipermobilność stawu skokowego, płaskostopie podłużne, stopa płasko-koślawa.

Synergia obszaru i punktu podparcia – ma za zadanie skorygowanie średnich i dużych koślawości. Użycie twardszych materiałów ogranicza nadmierną supinację i pronację tyłostopia.

dzieciece-plus

10 - 15 LAT

pralka

MOŻNA PRAĆ

wilgoc

CHŁONĄ WILGOĆ