Alto Dziecięca

Wkładka Ortopedyczna wskazana dla dzieci między 5 a 10 rokiem życia.
Jej użycie należy wcześniej skonsultować ze swoim podologiem, fizjoterapeutą lub lekarzem ortopedą.

Profilaktyka, w przypadku dziecięcych stóp, jest najważniejsza. Fizjologiczne płaskostopie i koślawość kostek występują w pierwszych latach życia dziecka i z czasem powinny stopniowo zaniknąć. Jeśli jednak z wiekiem zmiany się utrwalają lub pogłębiają to formowanie się sklepienia stopy jest zaburzone. Może to prowadzić do pojawienia się poważnych deformacji i zniekształceń.

Jak działa Alto Dziecięca?

Obszar podparcia korytkowy kształt w obszarze pięty stabilizuje ją i ustawia w neutralnej, fizjologicznej pozycji, co redukuje koślawość kostek i – przy regularnym stosowaniu – przekłada się na stałą poprawę chodu.

Punkt podparcia obejmujący łuk podłużny razem z zatopionym w tym miejscu rdzeniem, redukuje ryzyko rozwinięcia się płaskostopia.

Pokrycie Sahara Beige Perforowana.

Zastosowanie
Alto Dziecięca – wiek od 5 do 10 roku życia, umiarkowana koślawość kostek, koślawość kolan, hipermobilność stawu skokowego, płaskostopie podłużne, stopa płasko-koślawa.

Synergia obszaru i punktu podparcia – wspiera prawidłowe formowanie się sklepienia oraz wzmacnia delikatne mięśnie stóp dziecka.

dzieciece

5 - 10 LAT

pralka

MOŻNA PRAĆ

oddycha

ODDYCHA

wilgoc

CHŁONĄ WILGOĆ