Alto Sportowa

Wkładka Ortopedyczna wskazana dla młodzieży od 12 roku życia oraz dla dorosłych.
Jej użycie należy wcześniej skonsultować ze swoim podologiem, fizjoterapeutą lub lekarzem ortopedą.

40 minut biegu na dystansie 10 km, dla biegacza ważącego 80 kg, to dodatkowe obciążenie 500 ton na każdą stopę! Podczas wykonywania ulubionych ćwiczeń to właśnie one muszą znieść ogromne przeciążenia, a ryzyko urazów, zwichnięć czy pęknięć, rośnie wielokrotnie.

Jak działa Alto Sportowa?

Obszar podparcia posiada specjalną korytkową konstrukcję, która zapewnia doskonałe ułożenie pięty w pozycji neutralnej, co przekłada się na dużą stabilność stopy podczas intensywnego wysiłku. Osadzony wewnątrz amortyzator tłumi wstrząsy i osłabia uderzenia pięty o podłoże, co w połączeniu z odpowiednio dobranym obuwiem, niebagatelnie ogranicza powstawanie mikrourazów.

Punkty podparcia obejmujące łuk poprzeczny i podłużny, zapewniają pełny kontakt stopy z podłożem przeciwdziałając nadmiernym pronacjom i supinacjom podczas wykonywania ćwiczeń.

Zastosowanie
Alto Sportowa – wiek od 12 roku życia, stopa wydrążona, płaskostopie poprzeczne, Hallux Valgus II i III, hipermobilność stawu skokowego, koślawość kostek.

Synergia dwóch połączonych ze sobą punktów i obszaru podparcia – poprawia stabilność i dynamikę chodu, chroni przed mikrourazami podczas biegu, lokuje stopy w pozycji neutralnej i amortyzuje piętę.

sportowe

OBUWIE SPORTOWE

pralka

MOŻNA PRAĆ

12mies

CZAS UŻYCIA 12 m-cy

wilgoc

CHŁONĄ WILGOĆ